Stosy książek ułożone na drewnianym blacie przy ciepłym oświetleniu.

Jak zacząć pisać własną książkę?

Dzisiaj nie przedstawię Wam żadnych porywających dzieł literatury pięknej. Żadnego kryminału, żadnej historii miłosnej, żadnej książki dla młodzieży ani żadnej literatury faktu. Dostajesz pustą kartkę, którą możesz zapełnić według własnego uznania. Możesz zdecydować, kiedy i jak to zrobić.

Moją propozycją w tym artykule będzie „Książka do… napisania”. Szczególnie zachęcam do niej osoby, które mają lekkie pióro lub chcą rozpocząć przygodę z pisarstwem. Coś swego rodzaju pamiętkik, do którego swoją drogą dawno nie zaglądałem. Dzięki tej książce uda mi się pozostawić jakieś bazgroły dla moich dzieci czy wnucząt. W tej książce nie koniecznie musisz pisać opowiadanie czy nową literacką serię. Tak naprawdę możesz tam zamieścić wszystko w czym się czujesz dobrze: fraszki, wiersze, krótkie historyjki albo nawet przepisy. Wszystko o czym pomyślicie może znaleźć się właśnie w tej książce!

Możesz pisać w zwykłym skoroszycie, komputerze, telefonie, na serwetkach, paragonach lub innych urządzeniach, ale możesz też zrobić coś wyjątkowego i napisać własną książkę, którą będziesz mógł wyeksponować na półce. Wygląda to napewno o wiele lepiej niż zwykły notatnik czy stos papierów. Strony są czyste i świeżo wyglądające. Znajduje się na nich zakładka ze wstążką, a także kratka lub linijka (jak kto woli), dzięki czemu można pisać prosto, a nie po przekątnej. Oprócz tego, że wizualnie zachwyca, już sama okładka sprawia, że chce się stworzyć fantastyczną historię lub opowiadanie. Miałem zamiar kiedyś ją zdobyć. Jednak zwlekałem z zakupem, a potem o niej zapomniałem, aż w końcu dostałem ją w swoje ręce.

Każda kreatywna osoba może zaimponować swoim przyjaciołom i rodzinie tym gadżetem w postaci notatnika. Jest on bardziej elegancki niż zwykły notatnik i pozwala wykazać się wyobraźnią. To kreatywny prezent, który zachęca do wyrażania siebie. Jest droższy niż zeszyt, ale tańszy niż dobry notatnik, który kosztuje dwa razy więcej. Oryginalny i zachęcający produkt, który pozwala na pokazanie swojej kreatywności. Ja już niedługo będę pisać w swoim (co? jeszcze nie wiem… może wiersze albo opowiadania). W najbliższym czasie zamierzam opublikować moje wyniki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *