Jak wykonać własną zakładkę do książki?

Własnoręcznie wykonana zakładka do książki to doskonały pomysł na upominek dla bliskiej osoby. Wbrew pozorom czytanie książek jest wciąż bardzo popularne! Każdy z nas ma w gronie znajomych miłośnika książek, któremu przyda się taki gadżet. Jak zrobić prostą zakładkę do książki, która sprawi radość obdarowanemu? Oto kilka sposobów!

Zakładka do książki DIY

Zakładka do książki przyda się nie tylko zaczytanej mamie lub babci, ale także uczniom i studentom, którzy mają częsty kontakt z książkami. Warto mieć ich więcej, aby zawsze były pod ręką. Jest to prosty do wykonania gadżet, który łatwo wykonać samodzielnie przy pomocy materiałów łatwo dostępnych w sklepach papierniczych. Zakładka do książki DIY to doskonały projekt na długie jesienne popołudnie, zwłaszcza w nadchodzącym sezonie prezentowym. 

Jak zrobić zakładkę do książki z papieru?

W tym celu warto użyć papieru z bloku technicznego lub sztywnego brystolu. Kształt zakładki należy odrysować od linijki, lub wykorzystać inny szablon z ulubionym motywem. Jak zrobić zakładkę do książki z papieru, aby była ładna i cieszyła oko? Tu z pomocą przyjdą  farby i kredki, a także różnego rodzaju naklejki, cekiny i inne ozdoby. Tak naprawą na zakładkę można przykleić wszystko, należy jedynie pamiętać aby pozostała ona względnie płaska i mieściła się między stronicami książki. Można również przymocować do niej wstążkę, pompon lub inny element, który będzie wystawał spomiędzy kartek i ułatwiał otwieranie książki. 

Jak zrobić zakładkę do książki z filcu?

Filc jest materiałem, który doskonale nadaje się do projektów DIY. Można go w łatwy sposób przyciąć do pożądanych rozmiarów, tworząc niewielki gadżet spełniający rolę zakładki. Jest to materiał, który pokochają wszystkie osoby, które miały kontakt z szyciem i lubią robótki ręczne. Filcową zakładkę warto obszyć na brzegach, aby się nie strzępiła. Można na niej naszyć kolorowe guziki i aplikacje, ale świetnie sprawdzą się również naklejane elementy.  Jak zrobić zakładkę do książki z filcu, aby była ona sztywna i trwała? Gotową zakładkę warto podkleić kawałkiem kartonu lub cienkiej dykty. W tym celu warto zaopatrzyć się w klej na gorąco, który skutecznie przymocuje do filcu wszystko, co przyjdzie nam do głowy. 

Ważne jest również pytanie: jak zrobić zakładkę do książki, która sprawi radość obdarowanej osobie? Aby mieć co do tego pewność, należy użyć ulubionych kolorów i motywów, które ucieszą użytkownika zakładki. Własnoręcznie wykonana zakładka może być również uroczym dodatkiem do książki, którą zamierzamy podarować na Święta, urodziny i wiele innych okazji.